MixCs
Bun venit in comunitatea MixCs.
Alegeti MixCs pentru ca aici este Realitatea!!


Create Account!

Comunitatea MixCs este pe placul tuturor cu Moduri de Counter-Strike pe placul dumneavoastra
MixCs
Bun venit in comunitatea MixCs.
Alegeti MixCs pentru ca aici este Realitatea!!


Create Account!

Comunitatea MixCs este pe placul tuturor cu Moduri de Counter-Strike pe placul dumneavoastra
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Informatii despre noul Orgrimmar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cypry
Register Member
Register Member
Cypry

Detinator Steam : Nu
Arma Preferata : M4a1
Pistol Preferat : Glock
Mesaje : 523
Varsta : 25

Informatii despre noul Orgrimmar Empty
MesajSubiect: Informatii despre noul Orgrimmar   Informatii despre noul Orgrimmar EmptySam Mar 31, 2012 5:10 pm

In primul rand vreau sa va spun ca nu am jucat efectiv Cataclysm niciodata. Prima mea intalnire cu expansionul a fost pe un anume server, iar lucrul care m-a deranjat cel mai tare a fost ca nu reuseam sa ma descurc in Orgrimmar, "reusind" sa caut timp de jumatate de ora Priest trainerul.
Asa ca am decis sa fac un mic ghid pentru a se putea descurca in Orgrimmar si cei ca mine. Poate va intrebati cum de am reusit sa scot toate informatiile pe care o sa vi le dau : ei bine, o ora de mers pe jos prin orgrimmar cu un priest de level 11 -
Deci uite ce a iesit:

Imi cer scuze ca am folosit mai intai culori diferite, iar apoi numere, insa si pe mine m-a uimit complexitatea orasului, iar cum eu descopeream in timp ce imi notam locatiile, a trebuit sa schimb metoda din mers.
ROSU - Bilgewater Quartermaster, Orgrimmar Quartermaster, Darkspear Trolls Quartermaster, Flight Path, Flying Trainer
ALBASTRU - Flying mount Vendor
ROZ 1 - Zeppelin - Stranglethron Vale, Tirisfall
ROZ 2 - Afara - Guild Master, Guild Vendor; Inauntru - Archeology Trainer, Priest Trainer, Paladin Trainer
ROZ 3 - Warlock Trainer, Priest Trainer, Herbalism Trainer, Rogue Trainer, Shaman Trainer, Innkeeper, Mage Trainer si Inscription Trainer (ambii deasupra Warlock Trainerului)
ROZ 4 - Banker, Blacksmith Trainer, Trike Dealer (Vendor de mounts), Riding Trainer, First Aid Trainer, Priest Trainer, Rogue Trainer, Mage Trainer, Warlock Trainer, Tailoring Trainer
GRI - Lift
MOV - Portale - Hyjal, Deepholm, Uldum, Twilight Highlands
BLEU - Skinning Trainer, Stable Master, Innkeeper, Tailoring Trainer, Portal to Moonglade, Shaman Trainer, Banker, General goods, Trade Supplies, Auctioneer, Blacksmith Trainer, Guns and Ammunition
MARO - Priest Trainer, Paladin Trainer, Hunter Trainer, Warrior Trainer, Shaman Trainer
ALB - Enchanting Trainer, Alchemy Trainer, Regeants
NEGRU - Bank, Inn
GALBEN 1 - Warrior Trainer, Multe Dummys, iar sus Battlemasters
GALBEN 2 - Anvil, Mining Trainer, Jewelcrafting Trainer, Blacksmith Training
GALBEN 3 - Engineering Trainer
GALBEN 4 - Fishing Trainer, Auctioneer
GALBEN 5 - Hunter Trainer, Pet Trainer, Riding Trainer
PORTOCALIU 1 - Skinning Trainer, Leatherworking Trainer
PORTOCALIU 2 - Tailoring Trainer
PORTOCALIU 3 - Bag Vendor si Engineering Trainer jos, iar sus Cooking Trainer
PORTOCALIU 4 - Auction House
PORTOCALIU 5 - Inn
PORTOCALIU 6 - Bank
PORTOCALIU 7 - Mining Trainer, Anvil


De altfel, v-am mai facut si o harta pe care apare inaltimea terenului in Orgrimmar, pentru a va putea orienta mai usor in a folosi lifturile si scarile.


Galben - Cel mai scazut nivel
Roz - Nivel mediu
Mov - Nivel ridicat


In Cataclysm au aparut in Orgrimmar si mici sate ale unor anumite rase:


Verde - Goblins
Galben - Trolls
Maro - Tauren

Din cate am observat eu, primele doua au propriile Inns, propriile Auction Houses, Banks etc.

Sper sa va ajute ghidul, spor la gaming -

LE: Punctele de interes care apar in bold apar pentru prima oara in ghid, a doua oara sunt scrise normal.
Sus In jos
 

Informatii despre noul Orgrimmar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Informatii despre noul Stormwind
» Informatii generale despre addon-uri
» Despre Clanuri!
» Ce credeti despre tinta la AWP?
» Totul despre bonusurile profesiilor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MixCs :: Tutoriale Gaming :: World Of Warcraft :: Ghiduri-