MixCs
Bun venit in comunitatea MixCs.
Alegeti MixCs pentru ca aici este Realitatea!!


Create Account!

Comunitatea MixCs este pe placul tuturor cu Moduri de Counter-Strike pe placul dumneavoastra
MixCs
Bun venit in comunitatea MixCs.
Alegeti MixCs pentru ca aici este Realitatea!!


Create Account!

Comunitatea MixCs este pe placul tuturor cu Moduri de Counter-Strike pe placul dumneavoastra
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Ghid Combo Pentru Incepatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Claudiul
Register Member
Register Member
Claudiul

Detinator Steam : Nu
Arma Preferata : Awp
Pistol Preferat : Usp
Mesaje : 171

Ghid Combo Pentru Incepatori Empty
MesajSubiect: Ghid Combo Pentru Incepatori   Ghid Combo Pentru Incepatori EmptySam Mar 31, 2012 5:24 pm

Eu de asemenea fiind incepator am cautat un ghid despre combo iar in final am gasit din greseala o ecplicatie in engleza. Cu.m nu e o rusine sa nu stii engleza si sunt destui jucatori care nu inteleg aceasta limba am decis sa explic cu.m se face combo. Poate ca mai exista si alte ghiduri insa eu cand am cautat nu am gasit, mai ales in romana, oricum nu cred ca va deranja pe nimeni acest ghid.

Dupa ce ati ajuns la level 10, ati terminat questul si ati primit Comboul primul pas pe care trebuie sa il faceti este sa mergeti in fereastra cu skiluri (K) si sa tregeti inconul in bara de jos la folosire rapida.
Apoi pentru a folosi Comboul trebuie in primul rand sa selectati un monstru apoi sa il activati apasand numarul dedicat acestuia (4 in cazul meu) sau sa dati click dreapta pe el.
Va aparea o bara formata din trei sectiunu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
- prima parte mai lunga;
- partea din mijoc mut mai mica;
- iar cea de-a treia parte aproximativ egala cu cea din mijloc;

In momentul in care ati activat comboul bara va incepe sa se umple:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

scopul este sa activati primul skill in momentul in care "umplutura" ajunge in partea din mijloc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
prea devreme:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sau prea tarziu :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
va avea ca rezultat miss (ratare)

insa daca apasati exact in momentul in care bara atinge cea de-a doua linie verticala
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
va avea ca rezultat o lovitura excelenta si veti da cu 20% mai mult damage;
Totusi exista oarecum si o cale de mijloc (sau doua) :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cat mai aproape inainte sau imediat dupa a doua linie vor avea ca rezultat ceea ce se considera o lovitura buna si veti da cu 10% mai mult damage.
Imediat dupa ce primul skill se va fi consumat, asta in cazul in care ati nimerit undeva in partea din mijloc, bara va aparea iar si o luati de la capat. Teoretic am impresia ca puteti faca asta de un numa infinit de ori. Totul e sa nimeriti in mijloc.

Sper ca e cat mai detaliat si toata lumea il intelege, daca ajuta cel putin o persoana sa inteleaga care e treaba cu comboul consider ca mi-am atins scopul.
Sus In jos
 

Ghid Combo Pentru Incepatori

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MixCs :: Tutoriale Gaming :: Cabal Online :: Tutoriale Servere-